ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Danışmanlık Hizmeti

ISO 50001

Enerji Yönetim Sistemi (EnYS) amacı enerji kullanımı ve enerji tüketimi dâhil, enerji performansının sürekli olarak iyileştirilmesi için kuruluşların gerekli olan sistemleri ve prosesleri oluşturabilmesini sağlamaktır.

Başarılı bir EnYS uygulaması, kuruluşun tüm kademelerinin özellikle de üst yönetimin bağlılığını gerektiren, enerji performansını iyileştirme kültürünü destekler. Pek çok durumda bu, kuruluş içinde kültürel değişiklikler olmasını gerektirir.

EnYS kurulması geçerli yasal şartları ve diğer şartları karşılarken, enerji verimliliği, enerji kullanımı ve enerji tüketimi ile ilgili enerji politikasını, amaçları, enerji hedeflerini ve faaliyet planlarını kapsar. EnYS, bir kuruluşun enerji amaç ve hedeflerini belirlemesini, enerji performansını iyileştirmek için gerekli çalışmayı yapmasını ve sisteminin bu dokümanın gerekliliklerine uygunluğunu göstermesini sağlar.

EnYS,
a) tipi, büyüklüğü, karmaşıklığı, coğrafi konumu, kuruluş kültürü veya sağladığı ürün ve hizmetlerden bağımsız olarak tüm kuruluşlar için uygulanabilir;
b) kuruluş tarafından yönetilen ve kontrol edilen ve enerji performansını etkileyen faaliyetler için geçerlidir;
c) tüketilen enerjinin miktarı, kullanımı ve türünden bağımsız olarak geçerlidir;
d) enerji performansının sürekli iyileştiğinin gösterilmesini gerektirir fakat erişilmesi gereken enerji performans iyileştirmesinin seviyesini tanımlamaz;
e) bağımsız olarak kullanılabilir veya başka yönetim sistemleri ile uyumlu hâle getirilebilir veya bunlara entegre edilebilir.

İletişim Bilgilerimiz 

Telefon: +90 224 362 53 62

E-posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.