BilgiGuvenligiGünümüz teknolojik gelişimleri yanı sıra siber saldırı tehditlerinin de artması ve gelişmesini beraberinde getirdi. Bu nedenledir ki “Bilgi Güvenliği” için kuruluşlar çok çeşitli ve detaylı savunma yapmak zorunda kalmaktalar.

Sistemlerin güvenliği, güvenli donanım ekipmanı, güvenli yazılım, internet güvenliği, fiziksel alan güvenlik tedbirleri, çalışan farkındalığı, tedarikçilerin bilgi güvenliği konusundaki hassasiyetleri gibi konuların hepsini içerir.

Kullanılan güvenlik uygulamalarında bile açıklıklar olduğu ve bu sayede sistemlere sızılabildiği ortadadır. Kuruluşlar sistemlerini sürekli güvenli ve ayakta tutabilmek adına her konuda ve her uygulamada uzman personel barındırmaları maliyet ve başka sebeplerden dolayı mümkün olmamaktadır.

Bu geniş etki alanı kuruluşların sistemleri/altyapıları için doğru mimarinin oluşturulmasının önemini artırmaktadır. Sistemlerin birlikte kurgulanması, ürünlerin birbirleri ile doğru şekilde konuşmaları veya doğru konumlandırma tüm sistem çok büyük önem taşımaktadır.

Mobintek Danışmanlık, alanında uzman ve sertifikalı danışmanları ile bilgi sistemlerinizin analizinizi yaparak detaylı bir sonuç raporu sunar. Bu rapor neticesinde çıkan bulgulara göre de düzeltilmesi gereken altyapı için kurumunuza en uygun çözümler için Bilgi Güvenliği Danışmanlık Hizmeti verir.